Błąd
  • XML Parsing Error at 1:390. Error 9: Invalid character

PILATES

Pilates unikalny system ćwiczeń, który podnosi świadomość prawidłowej postawy i czucia ciała w przestrzeni. Zapewnia idealnie zbalansowane, sprawne i silne ciało. Jest adresowane do wszystkich, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Podstawową zasadą ćwiczeń Pilates jest wzmocnienie mięśni kręgosłupa i głębokich mięśni brzucha. Ponadto mobilizują one kręgosłup i obręcz biodrową. Wpływają na poprawę sylwetki oraz harmonijny rozwój ciała, poprawiają gibkość i koordynację. Ćwiczenia Pilates są często nazywane ćwiczeniami ludzi myślących. Zaangażowanie umysłu podczas ich wykonywania, pełna świadomość ruchu, oddechu i poczucie własnego ciała to cechy ćwiczeń, których celem jest pojednanie ciała i umysłu.

 

BODY ART

Body Art to kombinacja ćwiczeń Pilates i Jogi.

 

TAE-BO

Tae-Bo jest kombinacją taekwon - do, kickboxingu, boxingu i aerobiku. Należy do grupy form o dość wysokiej intensywności, kształtującej gibkość, koordynację ruchową i wytrzymałość siłową. Najbardziej angażowane są mięśnie obręczy barkowej oraz ramion, mięśnie stabilizujące tułów, mięśnie ud i pośladków. Lekcja tae- bo jest równie atrakcyjna dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

 

STEP

Step lekcja z wykorzystaniem stopnia, dla osób o różnym poziomie zawansowania, HI-LO i lekcje wzmacniające, z wykorzystaniem hantli lub taśm gumowych.

 

HI-LO, DANCE

Hi-Lo, Dance lekcje z choreografią, dla osób lubiących taniec i wysiłek. Prowadzone tylko w grupach średniozaawansowanych ze względu na stopień trudności i dużą ilość obrotów. Choreografia to kombinacja kroków w przód, w tył i na boki. Każdy krok ma swoją nazwę w języku angielskim. Podczas takich zajęć bardzo dobrze pracuje układ sercowo-naczyniowy, poprawia się koordynacja i pamięć ruchowa. Dobrze poprowadzona i przemyślana lekcja, dostarcza uczestnikom wiele zabawy, pozwala wydobyć radość i ekspresje ruchu. To świetny sposób na odreagowanie stresu i spalenie kalorii.

 

LEKCJE WZMACNIAJĄCE I KSZTAŁTUJĄCE SYLWETKĘ

Lekcje wzmacniające i kształtujące sylwetkę z wykorzystaniem hantli i taśm gumowych. Tutaj bardzo ważna jest prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń, koncentracja i tak zwana umiejętność czucia ciała. Ćwiczenia wykonywane są w pozycji stojącej i leżącej. Celem takich lekcji jest wzmocnienie i ukształtowanie mięśni. Duży nacisk kładziony jest na ćwiczenia mięśni brzucha, pleców, ud i pośladków. Polecane dla wszystkich niezależnie od wieku i kondycji.

 

STRECHING

Streching (czyli rozciąganie mięśni) powinien być wykonywany po każdej lekcji. Pozwala odpocząć mięśniom po intensywnym treningu, poprawia gibkość i elastyczność mięśni i stawów, wysmukla mięsnie. Każda pozycja powinna być utrzymywana przez 20-30s, statycznie nie dynamicznie.

 

JOGA

Joga ma wszechstronne działanie. Ćwiczyć może każdy, bez względu na wiek, kondycję i stan zdrowia (poza małymi wyjątkami ). Joga usprawnia i uelastycznia ciało, regeneruje i odżywia cały organizm, wprowadza poczucie wewnętrznej harmonii i spokoju. Podczas ćwiczeń, dzięki wzmożonemu napięciu i rozciąganiu, poprawia się ukrwienie i przepływ krwi przez stawy, skórę i narządy wewnętrzne organizmu. Joga odmładza i wysmukla sylwetkę. Pozwala pozbyć się towarzyszącego nam "myślotoku", stanów lękowych, a nawet depresji.